SZKOŁA Z CERTYFIKATEM

Strona główna » O szkole » SZKOŁA Z CERTYFIKATEM

Śniadanie Daje Moc”

Szkoła Podstawowa nr 3 im. św. Stanisława Kostki w Rybniku uczestniczyła w ogólnopolskim programie
Śniadanie Daje Moc”, będącego elementem edukacji zdrowotnej.
Program został przeprowadzony w roku szkolnym 2016/2017

Kolejny certyfikat dla naszej szkoły!

W roku szkolnym 2014/2015 nasza szkoła uczestniczyła w projekcie edukacyjnym „Mistrzowie Kodowania”. Finał projektu odbył się w Warszawie na Stadionie Narodowym. Nasi uczniowie: Dawid Smołka, Jakub Pinoczek i Eryk Rusinowski przedstawili bardzo ciekawe prace wykonane w ramach zajęć prowadzonych na terenie szkoły. Zajęcia prowadziła pani Mirosława Piernikarska.
Z Warszawy wróciliśmy z CERTYFIKATEM!

Mistrzowie Kodowania to projekt edukacyjny mający na celu upowszechnienie nauki programowania  w polskich szkołach. Obejmuje on uczniów szkół podstawowych z całej Polski. W ramach zajęć dzieci uczą się programowania w intuicyjnym języku Scratch. Nauczyciele biorący udział w programie zostali przeszkoleni przez ekspertów, by prowadzić zajęcia programowania w swoich szkołach. Udział w programie jest bezpłatny.

Projekt realizowany jest przez Samsung Electronics Polska we współpracy z Partnerami: Centrum Cyfrowym  Projekt: Polska, Centrum Edukacji Obywatelskiej, Fundacją CoderDojo, Fundacją Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego oraz Stowarzyszeniem „Rodzice w Edukacji” przy wsparciu grupy SuperBelfrzy RP.

Szkoła promująca zdrowie

W piątek 19 kwietnia 2013 Szkoła Podstawowa nr 3 w Rybniku  obchodziła uroczystość nadania certyfikatu „Śląska Szkoła Promująca Zdrowie”. Uroczystość związana była z podsumowaniem 3 – letniego programu. Z tej okazji gościliśmy Naczelnik wydziału edukacji UM p. K. Fojcik, przedstawicieli METiS w Katowicach p. B. Dobias – Mola, p. T. Wojtasika – wojewódzkich koordynatorów programu. Imprezę rozpoczęto przedstawieniem podsumowującym działania prozdrowotne. Goście oraz uczniowie mieli możliwość degustacji zdrowych przekąsek prezentowanych na kolorowych klasowych straganach. W dalszej części odbył się konkurs wiedzy o zdrowym stylu życia połączony z rozgrywkami sportowymi. Wszystkim dopisywały humory i doskonale się bawili.

Zobacz więcej       http://sp3rybnik.pl/aktualnosci/szkola-z-certyfikatem/