Strona główna » Oferta szkoły » Biblioteka

CZERWIEC 2018 PODSUMOWANIE PRACY BIBLIOTEKI

W roku szkolnym 2017/18 odbyły się wydarzenia: prezentacja książkowych nowości, patriotyczna wystawka książek, konkursowe spotkanie z biblioteką, konkurs biblioteczno- plastyczny „Czytam, bo lubię”, biblioteczne Mikołajki, wystawka „Książki w sam raz na święta”, wystawka książek na Dzień Babci i Dziadka, Biblioteczne Walentynki, list biblioteki do rodziców, wiosenna wystawka książek, pasowanie na czytelnika, wystawka książek patriotycznych.

MAJ 2018 WYSTAWKA KSIĄŻEK PATRIOTYCZNYCH

Majowe narodowe święto  –  to okazja do zaproponowania czytelnikom, aby sięgnęli po książkę patriotyczną. Na wystawce umieszczono książki związane z polskimi symbolami narodowymi, przedstawiające historię, tradycję  i kulturę Polski.

KWIECIEŃ 2018 PASOWANIE NA CZYTELNIKA

Uczniowie klasy Ia i Ib wzięli udział w uroczystym  pasowaniu na czytelnika. Podczas spotkania obejrzeli przestawienie na motywach legendy o Bazyliszku i odpowiadali na bajkowe zagadki. Na pamiątkę każdy uczeń otrzymał dyplom oraz zakładkę i słodki upominek.

Pasowanie

KWIECIEŃ 2018 TEMATYCZNA WYSTAWKA KSIĄŻEK

Wiosna to kolorowa i radosna pora roku. Na wiosennej tematycznej wystawce książek proponujemy czytelnikom książki z kolorem w tytule. Wybór duży i dla czytelnika w każdym wieku.

kwiecień

MARZEC 2018 LIST BIBLIOTEKI DO RODZICÓW

Rodzice uczniów klas pierwszych otrzymali list skierowany do nich przez bibliotekę szkolną. Przedstawiono w nim korzyści płynące z czytania książek oraz zachęcono do korzystania z księgozbioru biblioteki SP3.

list

LUTY 2018 BIBLIOTECZNE WALENTYNKI

W dniach od 12 do 16 lutego podczas wizyty w bibliotece szkolnej można było złożyć swój podpis na walentynkowym plakacie i w ten sposób wyrazić swoją sympatię dla biblioteki. Odbyły się również  zajęcia czytelnicze dla dzieci świetlicowych na temat legendy o św. Walentym.

walentynki

STYCZEŃ 2018 TEMATYCZNA WYSTAWKA KSIĄŻEK

Dzień Babci i Dziadka  też może być dobrym powodem do sięgnięcia po książkę 😉 Biblioteka szkolna przygotowała na tę okazję wystawę książek związanych z tym miłym każdemu dziecku tematem.

GRUDZIEŃ 2017 KSIĄŻKI W SAM RAZ NA ŚWIĘTA

Biblioteka szkolna zachęca do wypożyczania książek o tematyce związanej ze świętami Bożego Narodzenia. Spośród wielu książek wyeksponowanych na wystawce każdy może wybrać coś dla siebie.

Boże Narodzenie

GRUDZIEŃ 2017 BIBLIOTECZNE MIKOŁAJKI

W bibliotece szkolnej zagościł wielojęzyczny Mikołaj :-) Odwiedzając bibliotekę 6 grudnia można było sprawdzić, jakie imiona nosi św. Mikołaj w różnych krajach, a przy okazji wypożyczyć mikołajkowe książki.

LISTOPAD 2017 ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU

W konkursie biblioteczno – plastycznym „Czytam, bo lubię” nagrodzono autorów dziewięciu najciekawszych prac, które przedstawiały ilustracje do wybranych książek dla dzieci. Dodatkowo wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali kolorowe  zakładki.

zwycięzcy konkursu

LISTOPAD 2017KONKURSOWE SPOTKANIE Z BIBLIOTEKĄ

Uczniowie klasy IIa i IIb uczestniczyli w spotkaniu połączonym z promocją czytelnictwa i biblioteki szkolnej. Przedstawiciele klas wzięli udział w zgadywankach na temat baśni i bajek, które należało rozpoznać po rekwizytach i wysłuchanych fragmentach tekstu.

spotaknie z biblioteką

LISTOPAD 2017 PATRIOTYCZNA WYSTAWKA KSIĄŻEK

Z okazji Święta Niepodległości w bibliotece szkolnej zaprezentowano książki opowiadające o chlubnych dziejach naszego kraju i przedstawiające najciekawsze historyczne momenty w dziejach Polski.

święto niepodległości

PAŹDZIERNIK 2017 PREZENTACJA KSIĄŻKOWYCH NOWOŚCI

Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych rozpoczęto wystawką książek,  na której zaprezentowano nowości ostatnio zakupione – beletrystykę i książki popularnonaukowe dla dzieci.

wystawka- NOWOŚCI

Spotkanie z autorem!

W dniu 13 grudnia w naszej szkole odbyło się spotkanie z Panem Waldemarem Cichoniem, autorem cyklu zabawnych książek dla dzieci. Spotkanie zostało zorganizowane przez bibliotekę szkolną i uczestniczyli w nim uczniowie klas 1-3. Autor ciekawie opowiadał o swoich  książkach, a przede wszystkim o ich bohaterze  – niezwykłym kocie Cukierku. Podczas  spotkania dzieci mogły porozmawiać z gościem, otrzymać autograf oraz zakupić książki z imienną dedykacją. Biblioteka szkolna otrzymała też książki z dedykacją dla czytelników.

Informacje o autorze oraz jego książkach można znaleźć na stronie internetowej www.waldemarcichon.pl,  natomiast kota Cukierka można bliżej poznać na jego facebookowym profilu: https://www.facebook.com/Cukierku-ty-łobuzie-254831497901216/?fref=ts