Strona główna » Oferta szkoły » Biblioteka

LISTOPAD 2017 ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU

W konkursie biblioteczno – plastycznym „Czytam, bo lubię” nagrodzono autorów dziewięciu najciekawszych prac, które przedstawiały ilustracje do wybranych książek dla dzieci. Dodatkowo wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali kolorowe  zakładki.

zwycięzcy konkursu

LISTOPAD 2017KONKURSOWE SPOTKANIE Z BIBLIOTEKĄ

Uczniowie klasy IIa i IIb uczestniczyli w spotkaniu połączonym z promocją czytelnictwa i biblioteki szkolnej. Przedstawiciele klas wzięli udział w zgadywankach na temat baśni i bajek, które należało rozpoznać po rekwizytach i wysłuchanych fragmentach tekstu.

spotaknie z biblioteką

LISTOPAD 2017 PATRIOTYCZNA WYSTAWKA KSIĄŻEK

Z okazji Święta Niepodległości w bibliotece szkolnej zaprezentowano książki opowiadające o chlubnych dziejach naszego kraju i przedstawiające najciekawsze historyczne momenty w dziejach Polski.

święto niepodległości

PAŹDZIERNIK 2017 PREZENTACJA KSIĄŻKOWYCH NOWOŚCI

Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych rozpoczęto wystawką książek,  na której zaprezentowano nowości ostatnio zakupione – beletrystykę i książki popularnonaukowe dla dzieci.

wystawka- NOWOŚCI

Spotkanie z autorem!

W dniu 13 grudnia w naszej szkole odbyło się spotkanie z Panem Waldemarem Cichoniem, autorem cyklu zabawnych książek dla dzieci. Spotkanie zostało zorganizowane przez bibliotekę szkolną i uczestniczyli w nim uczniowie klas 1-3. Autor ciekawie opowiadał o swoich  książkach, a przede wszystkim o ich bohaterze  – niezwykłym kocie Cukierku. Podczas  spotkania dzieci mogły porozmawiać z gościem, otrzymać autograf oraz zakupić książki z imienną dedykacją. Biblioteka szkolna otrzymała też książki z dedykacją dla czytelników.

Informacje o autorze oraz jego książkach można znaleźć na stronie internetowej www.waldemarcichon.pl,  natomiast kota Cukierka można bliżej poznać na jego facebookowym profilu: https://www.facebook.com/Cukierku-ty-łobuzie-254831497901216/?fref=ts